SDH HVĚZDOŇOVICE

Homepage

ZPRÁVA SOUTĚŽNÍHO DRUŽSTVA ZA ROK 2007

Něco o výkonech na soutěžích

(zpracoval Petr Veleba - velitel družstva)

Soutěžní družstvo našeho sboru se v letošním roce zúčastnilo soutěží v tomto složení:
 
ŠAROUN PAVEL    – na pozici strojníka nebo „béčkaře“
VELEBA PAVEL     – na rozdělovači
DOKULIL RADEK   – savice
VELEBA ZDENĚK – koš
VELEBA PETR       – strojník a savice
JEŘÁBEK LUBOŠ  – béčka
ZIMOLA KAREL    – levý proud
KOUKAL JIŘÍ       – pravý proud
 
            Po-té, co ukončil činnost v družstvu Jiří Ježek, byl začátek sezóny pro všechny členy velké tabu. Do poslední doby nebylo totiž jasné, kdo nastoupí na pozici pravého proudu.
Po neustálém shánění a nekonečných diskuzích jsme nakonec sehnali v sousedním sboru v Heralticích Jiřího Koukala. Tréninky a přípravy na soutěže mohly začít.
 
První přípravy začaly v měsíci květnu, ve kterém se taky konala první soutěž. Bylo to okrskové kolo, které se konalo na našem cvičišti v naší obci. Jelikož nejsme vybaveni na štafetu, tak tento závod proběhl na dvě soutěžní kola v požárním útoku. V závodě družstvo obsadilo 4. místo.
 
17.6.2007 odstartovala v Okříškách prvním závodem třebíčská okresní liga. Zde jsme obsadili 6. místo časem 20:08.
 
24.6.2007 jsme se vydali na závod o zlatou proudnici do Pavlova na okrese Jihlava. Závod skončil posledním místem z důvodu nenapojení proudnice.
 
O týden později se v Čechtíně konal závod okresní ligy. Zde opět došlo ke špatnému spojení hadic na rozdělovači a útok se podařil dokončit až časem 35:14, což znamenalo jednu z posledních příček.
 
Tento den večer se konaly již známé noční závody v Sokolí. Zde si družstvo spravilo náladu 3. místem za čas 19:65.
 
1.7.2007 se konaly závody v Kněžicích. Na těchto závodech asi místní zkoušeli nervy našeho družstva, protože díky časomíře jsme startovali asi čtyřikrát za sebou. Toto byl asi důvod nespojené proudnice a čas 27:59.
 
Dále následovaly známé závody na Chlumu, v Kožichovicích, Litovanech. Tyto závody jsme museli z časových důvodů vynechat.
 
7.7.2007 družstvo odjelo na závody o pohár starosty SDH v Mastníku. Tato soutěž nemá až takovou úroveň, jako jsme zvyklí na závodech okresní ligy, ale místní hasiči si nás váží, že se jejich závodů pravidelně účastníme. V tomto závodě se nám tak trochu lepila smůla na paty. V celkovém pořadí jsme skončili 3., o putovní pohár na 2. místě a o živé sele opět na 3. místě. Byly to pěkné závody ukončené historickou bitvou.
 
Druhý den, 8.7.2007 pokračovala okresní liga v Petrovicích Memoriálem Josefa Honse. Konečné pořadí nás zařadilo na 9. místo, za čas 18:93.
 
Po čtrnáctidenní pauze jsme se vydali na známé závody do Svatoslavy. Zde to byla sázka do loterie, protože proudařům foukal silný boční vítr a také nám nepomohl, ale uškodil. Terč se nepodařilo srazit.
 
12.8.2007 se konaly závody o pohár starostky obce v Radoníně, na kterých jsme skončili na 6. místě.
 
19.8.2007 pokračovala okresní liga, tentokrát na domácí půdě Memoriálem Stanislava Poláka. Sjela se zde velká konkurence, kterou jsme vůbec nečekali. Například družstvo Plumlov, okres ………….. Nakonec naše družstvo obsadilo 11. místo.
 
25.8.2007 byl na pořadu opět jeden ze závodů okresní ligy, a to závod v Koutech. V celkovém pořadí jsme obsadili 5. místo.
 
1.9.2007 se družstvo vydalo na delší cestu do Telče, kde se na místním historickém nám. Konaly známé a oblíbené noční závody, pořádané hasiče z Nevcehle. Za účasti družstev z celé republiky jsme se ve startovním poli neztratili a celkově obsadili 26. místo.
 
O den později pokračovala okresní liga v Sokolí. Na tomto pěkném cvičišti u řeky se družstvo umístilo na 7. místě s časem 18:94.
 
9.9.2007 se konal předposlední 11 závod okresní ligy v Přibyslavicích. Časem 18:33 družstvo skončilo na 5. místě.
 
16.9.2007 byl na řadě poslední závod okresní ligy v Lipníku. V tomto závodě se podařilo zabojovat a časem 17:52 družstvo obsadilo 3. místo. Okresní ligu vyhrálo družstvo z Budíkovic, druzí byli hasiči z Trnavy a třetí příčku obsadili hasiči z Předína. Naše družstvo skončilo na celkovém 8. místě na okrese Třebíč.
 
Naše okresní liga sice skončila, ale bylo teprve polovina září, tak bylo dost času se ještě některých soutěží zúčastnit.
 
22.9. 2007 jsme po domluvě vyrazili na delší cestu do okresu Havlíčkův Brod do obce Nová Ves u Světlé nad Sázavou. Na tyto závody jsme si museli sehnat oba proudaře – jednoho z Trnavy a druhého z Předína. Toto se podařilo a mohli jsme vyrazit. V tomto kraji je naše obec méně známá a také pro soutěžní družstva jsme byli cizí. V základním kole soutěže družstvo obsadilo 3. místo, následovalo tzv. super finále. V tomto super finále se jednalo o postup nejlepších osmi družstev ze základního kola, které se způsobem „pavouk“ navzájem vyřazovali. Nám se podařilo vyřadit družstvo Kámen, po-té Květinov a v posledním souboji také domácí družstvo Nové Vsi. V tomto vyřazovacím závodě nám patřilo celkové prvenství.
 
28.9.2007 už 3 rokem proběhly v Koutech závody s názvem Václavský pohár. Závody to byly velmi dramatické až do konce. Našemu družstvu se podařilo zvítězit jak v základním kole tak i ve finále a čekaly na nás hodnotné ceny. Jedna z nich byla živé sele.
 
14.10.2007 Následovala v Kožichovicích celkově poslední soutěž na našem okrese pod názvem Poslední střik. Zde jsme měli půjčeného proudaře z Litovan, kterému se bohužel nepodařila napojit proudnice.
 
27.10.2007 jsme se opět po roční přestávce vydali na recesní závody do Širokého Dolu o pohár VŘSR. Závody se běhají na dvě hadice „B“ a výsledný čas, 15:67, nás zařadil na celkové 20. místo z asi 90 zúčastněných.
 
8.12.2007 naše družstvo ukončilo sezónu mikulášskými závody v Českém Rudolci. Cesta na tyto závody byla smolná již krátkou dobu po výjezdu. V obci Červený Hrádek za Novou Říší nám naše Avie vypověděla službu. Avii jsme zde museli odstavit a dojet do Č. Rudolce osobními auty. I samotný závod se nevydařil podle našich představ a v celkovém pořadí družstvo skončilo na 12. místě. Po skončení závodu jsme oslovili místní hasiče z Petrovic, kteří byli ochotní a pro naše auto přijeli svojí Avií. Za toto jim patří veliké poděkování.
 
Toto byl přehled soutěží za sezónu 2007, který obsahoval úspěchy, ale i neúspěchy. Myslím si, že to ke každému sportu patří a vyhrávat může jen ten nejlepší. Na závěr bych chtěl všem soutěžícím a také všem, co nás podporují poděkovat za reprezentaci našeho sboru i naší obce.
Žádné komentáře